Przydatność nowoczesnych technologii we współczesnym przemyśle

Przydatność nowoczesnych technologii we współczesnym przemyśle

Nowatorskie rozwiązania już dawno przestały być postrzegane wyłącznie jako kosztowna ciekawostka. Dotychczasowe elementy instalacji elektrycznych, jak chociażby ograniczniki przepięć, coraz częściej są wzbogacane o inteligentne systemy, zapewniające dodatkową pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa wszystkich układów. Dotyczy to chociażby serwerowni, uchodzących obecnie za jedne z najistotniejszych pomieszczeń, wykorzystywanych na terenie polskich firm. Za pomocą nowoczesnych monitorów UPS, użytkownik jest bowiem w stanie zarządzać zasilaniem awaryjnym w sposób zdalny. Warto więc przyjrzeć się przykładowym propozycjom i przekonać się, dlaczego tego typu rozwiązania są naprawdę opłacalne.

Program CADprofi do tworzenia rozdzielnic

Rozdzielnice, jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, stanowią jeden z najistotniejszych elementów każdej instalacji elektrycznej. Z tego też powodu, konieczne jest odpowiednie ich rozplanowanie. Aby pomóc profesjonalistom w tym niełatwym zadaniu, firma Schneider Electric opracowała nowatorski program CADprofi – inteligentną nakładkę do generowania widoków i schematów rozdzielnic. Zaawansowane systemy dokonują automatycznej numeracji elementów podczas pracy, dociągając także płyty, aparaturę oraz obudowy do odpowiednich punktów montażowych. Dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązań, możliwe staje się znaczne skrócenie czasu prac, co przekłada się na szybsze i sprawniejsze oddanie sporządzonego projektu do przetargu.

Systemy do zdalnego monitoringu UPS

Każdy użytkownik serwerowni powinien pamiętać, że podstawowe zabezpieczenia w postaci ograniczników przepięć nie uchronią niezapisanych danych przed utratą wskutek nagłego zaniku zasilania. Serwerownie wymagają bowiem użycia specjalistycznych zasilaczy awaryjnych, które zapobiegną wyłączeniu się urządzeń w trakcie awarii, dając pracownikom czas na zapisanie prac i bezpieczne zamknięcie procesów. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest tu monitoring UPS, pozwalający na zdalne zarządzanie zasilaniem awaryjnym. Wykorzystując tego typu system, użytkownik jest na przykład w stanie zresetować sprzęt zdalnie, bez konieczności wzywania serwisantów. Rozwiązanie to pozwala także na efektywną kontrolę wydajności wykorzystywanych sprzętów.