Niezawodne rozwiązania dla magazynów i zakładów produkcyjnych

Niezawodne rozwiązania dla magazynów i zakładów produkcyjnych

Zarówno duże magazyny, jak i hale produkcyjne wymagają zapewnienia im odpowiedniego wyposażenia. Nawet proste osprzęty elektroinstalacyjne muszą być tu dostosowane do warunków, panujących w tego typu miejscach. Wysokie temperatury, pyły, chemikalia tudzież wilgoć sprawiają bowiem, że zwykłe łączniki i kontakty najzwyczajniej w świecie nie zdają tu egzaminu. Nie inaczej jest też w przypadku sprzętów, przeznaczonych do bezpośredniego sterowania układami liniowymi lub robotami produkcyjnymi. Na szczęście, współczesny rynek oferuje przedsiębiorcom szeroki wybór kaset sterowniczych, napędów oraz lamp sygnalizacyjnych, zapewniających prawidłowe funkcjonowanie każdego obiektu.

Zalety nowoczesnych serwonapędów

Serwonapędy należą do najczęściej wykorzystywanych urządzeń w automatyce przemysłowej. To właśnie one zapewniają bowiem prawidłową pracę maszyn pakujących tudzież układów, odpowiedzialnych za przenoszenie materiałów. Do najskuteczniejszych rozwiązań tego typu, dostępnych na polskim rynku, należą modele z serii Lexium, opracowane przez słynną, francuską firmę Schneider Electric. Przykładem jest tu chociażby wariant Lexium 62 ILD, przeznaczony do pracy z najpotężniejszymi maszynami, w przypadku których konwencjonalne urządzenia tego typu okazują się nieefektywne. Zaletą produktów z tej wyjątkowej serii jest przede wszystkim szybki montaż, bogate funkcje diagnostyczne oraz możliwość automatycznej konfiguracji sieci.

Solidne kasety sterownicze

Oprócz wysokiej klasy serwonapędów, warto również pomyśleć nad wyposażeniem zakładu w wysokiej klasy sprzęty sterownicze oraz sygnalizacyjne. Urządzenia tego typu powinny być trwałe i szczelne, aby nie ulec zniszczeniu wskutek codziennej eksploatacji w trudnych warunkach. Do najchętniej wybieranych rozwiązań tego typu należy chociażby niezawodna seria Harmony, obejmująca kasety sterownicze oraz lampki sygnalizacyjne. Czytelne oznaczenia, praktyczne podświetlenie elementów, a nawet kontrolery bezprzewodowe sprawiają, że obsługa maszyn jest niezwykle precyzyjna, nawet podczas pracy w ciemnych miejscach.