Skuteczne projektowanie Data Center za pomocą specjalistycznych programów

Skuteczne projektowanie Data Center za pomocą specjalistycznych programów

Profesjonalne centrum danych to rozwiązanie, na implementację którego decyduje się coraz więcej polskich firm. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, konieczne staje się bowiem zwiększenie liczby jednostek, wykorzystywanych w serwerowniach. Stworzenie Data Center stanowi tu najlepsze rozwiązanie, pozwalając na zamianę niewielkiego pomieszczenia na specjalnie przydzielony obiekt. Wewnątrz takiego centrum znajdują się zarówno wszystkie niezbędne osprzęty, jak i agregaty chłodzące oraz ochrona antywłamaniowa. W efekcie, użytkownicy są w stanie operować istotnymi informacjami w znacznie sprawniejszy sposób. Efektywność obiektu możemy dodatkowo zwiększyć, wykorzystując specjalistyczne oprogramowanie do projektowania Data Center. W niniejszym artykule przybliżymy temat tego typu aplikacji, jako główny przykład wykorzystując program Data Center Expert firmy Schneider Electric.

Monitoring i projektowanie Data Center na najwyższym poziomie

Wykorzystując specjalistyczne oprogramowanie, użytkownicy są w stanie monitorować pracę wszelkich urządzeń fizycznych, wykorzystywanych na terenie zakładu. Dotyczy to zarówno układów zasilania, jak i chłodzenia, a także systemów bezpieczeństwa. Program do monitoringu i projektowania Data Center to również możliwość automatycznego sporządzania szczegółowych raportów, pozwalających użytkownikom na podejmowanie stosownych kroków, związanych z dostosowaniem funkcjonowania centrum danych do konkretnych potrzeb.

Niewątpliwym atutem programu Data Center Expert jest tu także prosta integracja z już wykorzystywanymi elementami infrastruktury IT. Dzięki temu, nie ma tu konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na wymianę wykorzystywanego do tej pory sprzętu. Rozszerzalna architektura oprogramowania sprawia przy tym, że ewentualna rozbudowa centrum danych staje się równie prosta, co zakup nowych osprzętów elektroinstalacyjnych. Kontrola dostępu oraz szyfrowane połączenie gwarantują tu również pełne bezpieczeństwo całego systemu. Co więcej, sama obsługa oprogramowania nie wymaga kończenia kilkudniowych kursów – interfejs użytkownika jest bowiem przejrzysty i nieskomplikowany.