Przydatność nowoczesnych ładowarek samochodowych

Przydatność nowoczesnych ładowarek samochodowych

Samochody elektryczne stają się coraz częstszym widokiem na naszych drogach. Powodem jest tu przede wszystkim rosnąca stopniowo przystępność cenowa, która, jak zauważają eksperci, sprawi, że do 2050 ilość sprzedanych pojazdów z napędem elektrycznym wzrośnie jeszcze bardziej. Nie da się przy tym ukryć, że i same auta zadziwiają swoimi możliwościami. Modele, wprowadzane na rynek z każdym rokiem, odznaczają się bowiem coraz lepszym przyspieszeniem oraz stosunkiem pojemności baterii do zasięgu. Nie dziwi więc, że na terenie licznych firm oraz hoteli pojawiają się kolejne ładowarki do samochodów elektrycznych. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego naprawdę warto rozważyć ich zakup.

Niezawodność nowoczesnych ładowarek EV

Ładowarki EV to urządzenia tak samo nowoczesne, co proste w eksploatacji. Wystarczy bowiem podłączyć samochód do zintegrowanego przewodu, aby rozpocząć proces ładowania. W połączeniu z niewielkim poborem prądu, czyni to stacje ładujące skutecznym uzupełnieniem budynków energooszczędnych, korzystających chociażby z paneli fotowoltaicznych. Co więcej, urządzenia te odznaczają się dużą odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne, na czele z wilgocią oraz pyłami. Dzięki temu, możliwy jest bezpieczny montaż ładowarek na praktycznie każdym parkingu.

Funkcjonalność ładowarek do samochodów elektrycznych z serii EVlink

Wybierając ładowarki do samochodów elektrycznych, warto przyjrzeć się nowoczesnej serii EVlink, opracowanej przez firmę Schneider Electric – doświadczonego integratora automatyki oraz ekologicznych technologii. Urządzenia te obejmują bowiem nowatorskie ładowarki naścienne, wyposażone w systemy uprawnień, zapobiegające ładowaniu samochodów przez osoby nieupoważnione. Możliwe jest tu także efektywne naliczanie taryf. W efekcie, ładowarki EVlink znakomicie sprawdzają się na hotelowych parkingach oraz w biurowcach. Zakup ładowarek EV jest również zalecany w przypadku firm, przyjmujących na co dzień spore liczby klientów. Możliwość podładowania samochodu elektrycznego z pewnością sprawi, że nasza firma zostanie zapamiętana jako przyjazna środowisku i otwarta na zrównoważony rozwój.