O jakich urządzeniach należy pamiętać, planując modernizację firmy?

O jakich urządzeniach należy pamiętać, planując modernizację firmy?

Modernizacja siedzib firm oraz należących do nich zakładów to praktyka, na którą decyduje się coraz więcej polskich przedsiębiorców. Powodem nie zawsze jest bowiem stopniowe zużycie sprzętu lub nagminne awarie starej instalacji. Wszyscy zaczynamy bowiem dostrzegać zalety nowoczesnych sterowników PLC, serwonapędów czy też rozdzielnic. Są to bowiem urządzenia trwałe, przystosowane do pracy w różnego typu instalacjach oraz umożliwiające prostą rozbudowę wyposażenia zakładu. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się tu również montaż specjalistycznych stacji ładowania dla samochodów elektrycznych oraz innych, zupełnie nowych sprzętów, zwiększających przystępność oraz efektywność firm. W niniejszym artykule opowiemy o przykładowych urządzeniach, które powinien wziąć pod uwagę każdy przedsiębiorca, planujący sięgnięcie po zupełnie nowe wyposażenie obiektu.

Wyłączniki różnicowoprądowe i inne kluczowe urządzenia

Każda gruntowna modernizacja budynku przemysłowego powinna uwzględnić zakup urządzeń, czuwających nad bezpieczeństwem zarówno samej instalacji, jak i pracowników. Przykładem są tu nowoczesne wyłączniki różnicowoprądowe, dostosowane do pracy z prądami nawet do 100 A. W momencie nieumyślnego dotknięcia przewodu pod napięciem lub podłączenia do instalacji uszkodzonego urządzenia, wyłącznik odcina zasilanie, chroniąc tym samym zarówno przed porażeniami, jak i wybuchem pożaru. Nie należy również zapominać o sterowniki PLC – ich nowoczesne modele odznaczają się bowiem nie tylko wieloletnią efektywnością, ale również prostym montażem i wytrzymałą konstrukcją.

Stacje ładowania do samochodów elektrycznych oraz kontrola dostępu

Hotele, biurowce i inne obiekty, goszczące na co dzień wielu klientów, powinny być tak samo bezpieczne, co przystępne. Z tego też powodu, podczas planowania modernizacji warto rozważyć zakup stacji ładowania do samochodów elektrycznych. Umieszczone na parkingu, pozwolą one osobom odwiedzającym i pracownikom na uzupełnienie poziomu baterii wozu. Bardzo przydatne są tu również systemy kontroli dostępu, przeznaczone do efektywnego monitoringu obiektu oraz zdalnego sterowania windami w nagłych przypadkach. Rozwiązania tego typu znajdziemy w ofercie wiodących integratorów automatyki, na przykład uznanej firmy Schneider Electric.