Jak zwiększyć efektywność energetyczną zakładu?

Jak zwiększyć efektywność energetyczną zakładu?

Efektywność energetyczna to kwestia, która zwraca na siebie uwagę coraz większej liczby przedsiębiorstw. Rosnące ceny prądu oraz pogodzenie zakupu nowych maszyn z zachowaniem optymalnych zasobów pieniężnych sprawiają, że właściciele firm otwierają się na zupełnie nowe technologie. Jest to oczywiście ogromna zaleta – modernizacja sprzętu elektrycznego, jak chociażby szynoprzewodów, jest bowiem korzystna dla środowiska, przyczyniając się do zauważalnej redukcji zużycia zasobów naturalnych. Zakłady, nawet te o bogatym parku maszynowym oraz dużej powierzchni obiektów, zużywają dzięki nowym technologiom mniej energii, niż te, wykorzystujące wciąż urządzenia sprzed lat. Nawet prosta wymiana licznika energii elektrycznej sprawia, że przedsiębiorstwo jest w stanie odnotować bardziej optymalne zużycie prądu. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Nowoczesne szynoprzewody

Przewody te są znakomitą alternatywą dla zwykłych kabli. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie konieczne jest przesyłanie energii elektrycznej na duże odległości. Sprzęt ten pozwala na bezpośredni przepływ prądu do odbiorników, obsługując energię o bardzo dużej mocy, osiągającej nawet 2500 A. Niewątpliwym atutem szynoprzewodów jest ich elastyczność – możemy je bowiem poprowadzić pod dowolnymi kątami, nawet ostrymi. Instalacje tego typu mogą być przy tym dostosowane do potrzeb ich użytkowników. Nie ma tu bowiem żadnych przeciwwskazań do późniejszego poszerzenia je o nowe odcinki. Do najchętniej wybieranych przewodów należy tu seria Canalis, opracowana przez firmę Schneider Electric – renomowanego dostawcę liczników prądu, baterii kondensatorów i innych urządzeń, poprawiających energooszczędność przedsiębiorstw.

Monitoring zużycia energii za pomocą liczników prądu

Odpowiednie monitorowanie zużycia energii to kwestia niezwykle istotna we współczesnym przemyśle. Za pomocą nowoczesnego licznika energii elektrycznej, będziemy bowiem w stanie określić, czy naprawdę płacimy wyłącznie za zużywany prąd. Zaawansowane urządzenia tego typu pozwalają również na bezproblemowe gromadzenie istotnych danych, informujących o zużyciu energii elektrycznej w danym obszarze. Przykładem są tu chociażby liczniki prądu z serii Acti 9, łączące w sobie trwałą konstrukcję oraz szeroki zakres funkcji, przydatnych zarówno w przemyśle, jak i budownictwie mieszkalnym tudzież infrastrukturze.