Jak usprawnić sieć energetyczną?

Jak usprawnić sieć energetyczną?

Niezależnie od tego, czy chodzi o rozbudowany projekt sieci energetycznej, czy też dedykowany dla niedużego podmiotu gospodarczego, porządek instalacyjny musi być zagwarantowany w każdej z powyższych sytuacji. Gwarantują to między innymi obudowy uniwersalne. Mogą one być zrobione ze stali nierdzewnej, z metalu albo tworzywa sztucznego. W zależności od potrzeb klientów dostępne są małe skrzynki, ale także duże obudowy stojące. Obudowa metalowa dedykowana jest do trudnych warunków. Sprawdzi się też w pomieszczeniach zanieczyszczonych, a zatem sprawdzi się m.in. w maszynowniach lub fabrykach. Z kolei obudowa ze stali nierdzewnej sprawdzi się lepiej, gdy chodzi o tak zwane czyste instalacje i miejsca, gdzie powinna występować odporność na chemikalia. Takie obudowy uniwersalne będą dedykowane  dla przemysłu spożywczego, ropnego i gazowego. 

Co mogą pomieścić obudowy uniwersalne? 

Tego rodzaju obudowy mogą pomieścić urządzenia różnej wielkości. Tam, gdzie występują ekstremalne warunki, w obudowach mogą być zamknięte moduły komunikacyjne RTU. Są one kluczowe dla skutecznego i wydajnego funkcjonowania sieci komunikacyjnej. Szczególnie w fabrykach lub magazynach, gdzie takie moduły muszą być zainstalowane, mogą być one narażone na bardzo dużą ilość pyłu lub smarów. Uniwersalne obudowy mogą, więc zapobiegać ewentualnym zabrudzeniem. 

Skuteczne zabezpieczenie transformatora 

Tego typu obudowy mogą pomieścić najróżniejszego rodzaju zawartość. Chętnie są stosowane w przemyśle spożywczym, ale również na przykład w elektronicznym. W obudowach tych przechowywane są narzędzia, ale również komponenty takie jak trafo. To przecież transformator wysokiego napięcia jest szczególnie wrażliwy na zabrudzenia, a więc musi być odpowiednio zabezpieczony. Obudowy uniwersalne będą się nadawały do tego idealnie. Są również łatwe w czyszczeniu dzięki gładkiej powierzchni. Poza tym obudowy te występują w wersjach stojących i naściennych w zależności od potrzeb.