Zalety wdrażania nowoczesnych technologii

Zalety wdrażania nowoczesnych technologii

Komfort i bezpieczeństwo, zapewniane przez nowoczesne technologie, są doceniane na całym świecie. I chociaż urządzenia pokroju inteligentnych termostatów oraz ściemniaczy mogą nam się kojarzyć głównie z budownictwem mieszkalnym, w rzeczywistości, zalety takich rozwiązań dostrzeżono również w biznesie. Powodów jest tu wiele, zaś do najczęściej wymienianych należą ekologia oraz zwiększony komfort pracowników. Mniejsze zużycie energii oraz większa bezawaryjność sprzętów to także znaczne zwiększenie zasobów pieniężnych firmy, związane zarówno z oszczędnościami, jak i rzadszymi zastojami. Tym bardziej nie dziwi więc fakt, że oprócz szaf rack, polskie serwerownie coraz częściej są także wyposażane w systemy monitoringu UPS. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego naprawdę warto jest rozważyć przynajmniej częściowe wdrożenie takich nowatorskich rozwiązań.

Poprawa warunków w miejscu pracy

Jak zauważają eksperci, komfortowe warunki w przestrzeniach biurowych mają bardzo pozytywny wpływ na produktywność i kreatywność zatrudnionych osób. Z tego też powodu, ciekawym rozwiązaniem dla firmy jest nowoczesny ściemniacz, kontrolujący na bieżąco intensywność oświetlenia pomieszczeń. Dzięki takiemu prostemu osprzętowi, możliwe staje się zredukowanie poziomu zmęczenia oczu oraz zwiększenie energooszczędności firmy. Równie przydatnym urządzeniem jest tu też inteligentny termostat. Zaprogramowany na konkretne godziny lub sparowany z bazą pogodową, dostosowuje on temperaturę wnętrz do warunków, panujących za oknem. Termostat jest również w stanie uruchomić się przed rozpoczęciem kolejnego dnia pracy, nagrzewając pomieszczenie do optymalnego poziomu przed przybyciem pracowników.

Zwiększone bezpieczeństwo

W dobie polegania na rozbudowanych centrach danych, konieczne jest zadbanie o odpowiedni poziom bezpieczeństwa zarówno sprzętów, jak i przechowywanych na nich informacji. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są tu systemy monitoringu UPS, pozwalające na zdalne sterowanie pracą zasilaczy, umieszczonych przy szafach rack. Intuicyjny interfejs umożliwia użytkownikowi wczesne wykrywanie awarii, resetowanie zasilacza z poziomu komputera czy też zabezpieczenie systemu zarządzania przed nieupoważnionym dostępem.