Poradniki dedykowane dla projektantów

Poradniki dedykowane dla projektantów

Inwestycja we wszystkie najważniejsze instalacje dedykowane dla budynków przemysłowych wymaga szerokiej wiedzy. W dobie błyskawicznego rozwoju technologicznego trzeba na bieżąco uzupełniać informacje na różne tematy – np. jaki presostat wody zastosować oraz w jakiej ilości powinny być użyte tego typu urządzenia, odpowiadające za regulację ciśnienia wody. W obiektach różnego typu trzeba też zaprojektować i utrzymać w dobrym stanie instalacje elektryczne. Profesjonalny poradnik projektantaktóry został napisany przez ekspertów Schneider Electric, to zbiór informacji i wskazówek na tematy związane z przygotowaniem i eksploatacją różnego typu urządzeń i instalacji. 

Poradnik projektanta, czyli użyteczne kompendium wiedzy fachowej 

Poradnik może się przydać nawet doświadczonym profesjonalistom,  którzy od lat pracują w obszarze rozbudowanych systemów energetycznych i stale chcą poszerzać swoją wiedzę. To praktyczne porady na temat nowoczesnych, efektywnych i bezpiecznych rozwiązań elektrycznych, które są w pełni zgodne ze wszystkimi normami międzynarodowymi. Z takiej publikacji dowiedzieć się można, jak powinna być realizowana dystrybucja zasilania elektrycznego, a więc jak na przykład zamontować zasilanie awaryjne lub przyciski grzybkowe.

Kto głównie korzysta z poradnika projektanta

Poradnik projektanta to głównie publikacja dedykowana dla inżynierów elektryków, bazująca na normach IEC. Tu wszystkie kluczowe informacje znajdą wykwalifikowani specjaliści, którzy wykonują instalacje i oczywiście je projektują, a także muszą dobierać wyposażenie elektryczne, takie jak na przykład lampki sygnalizacyjne, siłowniki, ściemniacze albo czujniki dymu. To także praktyczny przewodnik dla osób nadzorujących prace i fachowców serwisujących elementy instalacji. W przypadku projektowania, a także wykonywania instalacji pojawia się też wiele problemów dotyczących na przykład zasad bezpieczeństwa. Ten poradnik na takie pytania również odpowie. Jest to także łatwe w przyswojeniu źródło wiedzy dla nauczycieli i studentów kierunków inżynierskich. Znajdziemy tu między innymi tematy takie jak ochrona przeciwporażeniowa, aparatura rozdzielcza lub dobór i zabezpieczenie przewodów.