Data center – miejsce przechowywania twoich danych

Data center – miejsce przechowywania twoich danych

Jesteś przedsiębiorcą potrzebującym bezpiecznego miejsca do przechowywania danych o działalności gospodarczej? Z pewnością powinieneś się zainteresować data center. W tym artykule dowiesz się, czym jest data center oraz jakie korzyści płyną z takiej formy przechowywania danych.

Data center to dedykowane miejsce umożliwiające przechowywanie serwerów. To miejsce świadczące szereg usług tj. wynajem miejsc na serwery czy opieka nad sprzętem należącym do osoby najmującej miejsce. Z uwagi na wysoki poziom bezpieczeństwa, na data center decydują się firmy posługujące się lub zarządzające wrażliwymi danymi.

Argumentem przemawiającym za takim sposobem przechowywania danych jest także bezwarunkowy do nich dostęp. Wszelkie pliki i programy zaimplementowane do data center są dostępne z każdego miejsca na kuli ziemskiej. To doskonałe rozwiązanie dla firm oferujących całodobowe usługi.

Data center – sposób na bezpieczeństwo

Osoby, które wcześniej nie spotkały się z data center zapewne wolą trzymać wszelkie istotne dane na prywatnym serwerze firmy. Niestety dość często słyszy się o wyciekach z poziomu oprogramowania, które powodują masę problemów. Data center natomiast chroni przed wyciekami za pomocą zaawansowanych zabezpieczeń, tworząc tzw. fortecę. Jak to możliwe?

Wszystko dzięki zastosowaniu kilku źródeł zasilania, betonowej konstrukcji serwerowni bez okien oraz kilkuetapowej weryfikacji osób wchodzących do samej serwerowni. Brzmi jak z filmu akcji prawda? Jednak takie zabezpieczenia chronią poufność danych oraz eliminują zagrożenie wtargnięcia osób trzecich.

Kontrola nad urządzeniami

Oprócz wymielonych zabezpieczeń serwerownia jest chroniona przez wykwalifikowany personel. Co więcej, serwerownia jest na bieżąco monitorowana oraz konsekrowana tak, aby wyeliminować potencjalne czynniki mogące negatywnie wpłynąć na jej funkcjonowanie. Dodatkowo wszelkie urządzenia otrzymują idealne warunki zwiększające wydajność poprzez zaawansowaną wentylację oraz stały poziom temperatury.