Wybór odpowiedniego systemu energetycznego, jeśli chodzi o zastosowanie w budynkach mieszkalnych lub biurowych, będzie mieć bardzo duże konsekwencje w kontekście bezpieczeństwa, a także wydajności. Inwestorzy przede wszystkim powinni zwracać uwagę na to, które instalacje będą gwarantowały największą energooszczędność i oczywiście wygodę zarządzania, a także monitorowania. Istotny będzie wybór przewodów, ale także korytek kablowych, no i oczywiście wyłączników. Ważnym elementem jest także stycznik, bo bez niego nie byłoby możliwe rozłączanie i załączanie obwodu elektrycznego. Mogą też pracować nawet przypadku dużego obciążenia prądowego.
Rola styczników instalacji
Jeżeli chodzi o styczniki, to koniecznie trzeba od razu także brać pod uwagę zakup odpowiednich przekaźników. Mają one jednak inne zadanie do wykonania. Przekaźniki mianowicie mają ogólne zastosowanie, a styczniki dedykowane są do bezpośredniego podłączania urządzeń. Chodzi tutaj jednak o te urządzenia, w przypadku których występuje wysokie natężenie prądu. Zauważmy też, że przekaźniki najczęściej mają niższą wytrzymałość i zwykle będą posiadać styki normalnie zamknięte i otwarte. W przypadku styczników posiadają one układy pomocnicze, a dodatkowo prawie zawsze będą wyposażone w styki normalnie otwarte. Dodatkowa różnica pomiędzy tymi elementami jest taka, że styczniki posiadają funkcję tłumienia, a także kontrolowania łuku elektrycznego, który jest wytwarzany w momencie wyłączania urządzeń.
Gdzie umieścić kluczowe elementy instalacji?
Bardzo ważnym czynnikiem, gdy wykrywany jest system elektryczny, jest odpowiednie zabezpieczenie wszystkich szczególnie wrażliwych na zniszczenie elementów. Trzeba więc je odpowiednio zabezpieczyć, a do tego perfekcyjnie będą się nadawały obudowy naścienne PLM. W zależności od potrzeb klientów, dostępne są w różnych rozmiarach, a najważniejsze, że są odporne na uderzenia i charakteryzują się małą wagą oraz prostą konstrukcją. Obudowy takie są wzmocnione włóknem szklanym i prasowane na gorąco.