Nowoczesne rozwiązania, zapewniające komfort energetyczny firmy

Nowoczesne rozwiązania, zapewniające komfort energetyczny firmy

Odpowiednie zadbanie o prawidłowe funkcjonowanie zakładu jeszcze do niedawna kojarzyło nam się ze stresem oraz koniecznością przygotowywania się na niespodziewane awarie. Z upływem lat, wiodący producenci opracowali jednak szereg nowoczesnych rozwiązań, umożliwiających sprawne przewidywanie awarii oraz kompleksowe zarządzanie energią, także zdalnie. Pod metalowymi obudowami współczesnych kondensatorów kryją się bowiem inteligentne systemy, na które coraz częściej stawiają liczne polskie firmy. Szczególnie, że korzyści stosowania urządzeń do, na przykład, monitorowania UPS bardzo szybko przyczyniają się do stopniowego zwrotu kosztów ich wdrożenia. W niniejszym artykule przybliżymy Państwu temat tych nowatorskich technologii.

Baterie kondensatorów

Urządzenia te, przeznaczone do pracy z sieciami niskiego napięcia, są odpowiedzialne za prawidłową kompensację mocy biernej indukcyjnej oraz harmonicznej. Dobrane odpowiednio, baterie kondensatorów zwiększają efektywność i produktywność energetyczną obiektu niemal zaraz po ich uruchomieniu. Optymalny poziom współczynnika mocy wpływa przy tym pozytywnie na ogólną sprawność systemu elektroenergetycznego oraz zmniejsza koszty eksploatacji. Decydując się na zakup baterii, powinniśmy pamiętać jednak o doborze urządzeń względem poboru energii biernej przez pozostałe urządzenia. W celu przeprowadzenia skutecznej analizy, zaleca się wykorzystanie profesjonalnego analizatora, odznaczającego się dużą dokładnością pomiarów. Metalowe obudowy baterii powinny być szczelne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, aby zapobiec awariom oraz dodatkowym wydatkom, związanym z wymianą lub naprawą urządzeń.

Nowoczesne monitorowanie UPS

Dodatkową gwarancją energetycznego komfortu firmy jest wdrożenie nowoczesnych systemów monitorowania UPS. Zasilacze awaryjne, nawet te najnowocześniejsze, z czasem mogą bowiem ulec zużyciu. Dotyczy to w szczególności zainstalowanych w nich baterii. Dzięki nowoczesnym systemom monitoringu, użytkownik jest w stanie przewidzieć, kiedy bateria zostanie wyczerpana. Umożliwia to tym samym lepsze przygotowanie się na wszelkie wypadki, a także rozplanowanie związanych z nimi wydatków i procedur naprawczych. Systemy te pozwalają również na zdalne wyłączanie i uruchamianie urządzeń, zapewniając tym samym pełną kontrolę nad instalacją nawet wtedy, gdy w budynku nie przebywa żaden specjalista. W połączeniu z nowoczesnymi bateriami kondensatorów i innymi inteligentnymi urządzeniami, pozwoli to firmie na zwiększenie swojej konkurencyjności oraz środków pieniężnych.