Jaki osprzęt naścienny najlepiej sprawdzi się na terenie firmy?

Jaki osprzęt naścienny najlepiej sprawdzi się na terenie firmy?

Zarówno przestrzenie biurowe, jak i magazyny oraz hale produkcyjne, wymagają od przedsiębiorcy umiejętnego doboru osprzętów naściennych. Zarówno łączniki, jak i gniazda natynkowe są bowiem niezbędne do obsługi wszelkich sprzętów oraz pracy w ciemnych pomieszczeniach. Należy jednak pamiętać, że na przestrzeni ostatnich lat, osprzęty przeszły zauważalną przemianę. Dawno minęły już bowiem czasy, kiedy to wyłącznik lub kontakt były jedynie prostymi elementami, instalowanymi w pomieszczeniach z obowiązku. Współczesny rynek osprzętów oferuje nam bowiem niezwykle stylowe rozwiązania, obejmujące nawet gniazda natynkowe zewnętrzne, odznaczające się nowoczesnymi, designerskimi formami oraz najwyższej klasy zabezpieczeniami. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Osprzęt naścienny w przestrzeniach biurowych

Przestrzenie biurowe to pomieszczenia, wymagające od przedsiębiorcy zapewnienia im komfortowej, miłej dla oka atmosfery. Ma to bowiem kluczowe znaczenie dla produktywności pracowników. Z tego też powodu, osprzęty naścienne w takich pomieszczeniach powinny być tak samo funkcjonalne, co stylowe. Przykładem są tu chociażby elementy z serii Sedna, odznaczające się szerokim wyborem kolorów oraz nowoczesną formą. Znajdziemy pośród nich łączniki świateł, gniazda natynkowe elektryczne, a nawet gniazda sieciowe. Wyjątkowe aranżacje, uzyskane za pomocą zainstalowanych osprzętów, to znakomity sposób na zwiększenie atrakcyjności firmy zarówno w oczach pracowników, jak i klientów.

Osprzęty do instalacji w trudnych warunkach

Nierzadko zdarza się, że osprzęt naścienny musi zostać umieszczony nie tylko w kotłowni lub zakładzie chemicznym, ale też na świeżym powietrzu. W takich przypadkach konieczny jest montaż łączników oraz gniazd natynkowych zewnętrznych, odznaczających się wysokim poziomem szczelności, oznaczonym certyfikatem IP 55, a także dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Na szczególną uwagę zasługuje tu również wandaloodporna seria osprzętów Merten, zabezpieczona przed uszkodzeniami z użyciem ognia oraz narzędzi. Osprzęty tego typu znajdziemy w ofercie renomowanych firm, jak chociażby popularnej Schneider Electric – europejskiego dostawcy najnowocześniejszych urządzeń elektroenergetycznych.