Inteligentne technologie, obecne we współczesnym przemyśle

Inteligentne technologie, obecne we współczesnym przemyśle

Inteligentne systemy już dawno przestały być drogim rozwiązaniem, widywanym wyłącznie na terenie najbogatszych, zachodnich firm. Praktycznie każde urządzenie, od transformatora energetycznego, po robota konstrukcyjnego, opiera się obecnie na integracji ze złożoną siecią, w celu usprawnienia działalności zakładu. A ponieważ efektywność pracy jest obecnie kluczowym czynnikiem, decydującym o konkurencyjności firmy, nietrudno zgadnąć, dlaczego sterowniki programowalne i inne technologie tego typu cieszą się coraz większym zainteresowaniem także i w naszym kraju. Oto, dlaczego naprawdę warto zastanowić się nad modernizacją zakładu i przejściem na inteligentne rozwiązania.

Zalety sterowników programowalnych

Na rynku znajdziemy obecnie szeroką gamę zaawansowanych sterowników, przeznaczonych do pracy z praktycznie każdym typem lekkich urządzeń i napędów, spotykanych we współczesnym przemyśle maszynowym. Głównym celem sterownika jest skrócenie czasu wstępnego programowania oraz uruchamiania maszyn, co przekłada się na większe oszczędności samej firmy. Nowoczesne sterowniki programowalne są przy tym niezwykle proste w obsłudze – ich intuicyjny interfejs sprawia bowiem, że nawet osoby, nieobeznane jeszcze z danym systemem, bez problemu zaprogramują urządzenie. Renomowani producenci oferują nam również sterowniki, przeznaczone do obsługi aplikacji o dużej wydajności tudzież systemów modułowych. W połączeniu z pozostałymi technologiami dostępnymi na rynku, na przykład Smart Panel, umożliwi nam to znaczne zwiększenie efektywności na wszystkich płaszczyznach działalności zakładu.

Smart Panel, czyli usprawnione zarządzanie rozdziałem energii elektrycznej

Monitoring pracy transformatorów energetycznych i innych elementów instalacji często kojarzy nam się z mozolnym, codziennym zbieraniem danych. Na szczęście, współczesne technologie, oparte na połączeniu z siecią Ethernet, usprawniają nawet i ten proces. Znakomitym przykładem są tu nowoczesne rozdzielnice Smart Panel marki Schneider Electric. Osprzęt tego typu możemy sparować zarówno z naszym komputerem, jak i urządzeniem mobilnym, aby móc na bieżąco otrzymywać informacje na temat wydajności sieci elektrycznej w budynku. Elastyczna architektura pozwala jednocześnie na podłączenie automatycznego wyłącznika i innych dodatków, nawet po przeprowadzonej instalacji rozdzielnicy.